• Vianočná pohľadnica

• Želáme Vám šťastné a veselé Vianoce a všetko dobré v novom roku 2023. Po prázdninách sa znovu v škole stretneme 9.1.2023 (v pondelok).

• Malí koledníci

• Pred vianočnými sviatkami sa niesli našou zborovňou v škole vianočné básničky, vinše a vianočné koledy z úst malých vinšovníkov - čiastky detí z materskej školy. Každoročne skupina detí z materskej školy pokračuje v tradícii vinšovania a koledovania. Malí koledníci obdarovávajú svojich spoluobčanov nielen milým slovom a prianím do nového roku, ale aj symbolickým darčekom. Malí vinšovníci so srdcom na dlani priniesli posolstvo dobrého slova a novoročných vinšov takmer do každého domu.Vďaka patrí hŕstke detí a aj napriek zime, priniesli nám  dar vinšu a malé pozastavenie sa pred novým rokom.

• Dôležité! Oznam o zmene poplatkov v MŠ i ŠKD, ŠJ od 1.1.2023

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás informovať, že od 1.1.2023 sa v súlade so Všeobecným záväzným nariadením č. 76/2022 schváleným dňa 15.12.2022 zvyšujú poplatky za materskú školu, školský klub detí  a stravovanie v školskej jedáleni nasledovne:

Príspevok MŠ:

- výška príspevku za dieťa v MŠ, ktoré má minimálne s jedným z rodičov trvalý pobyt v obci - 20 € mesačne na dieťa, ktoré tieto podmienky nespĺňa 30 € mesačne / teda bez trvalého pobytu v obci Bohdanovce nad Trnavou/.

Príspevok ŠKD:

- 15 €/mesačne

Platby:

1.časť úhrady 09/10/11/12  - uhradené

2.časť úhrady 01/02/03/12  - 45 €

3.časť úhrady 04/05/06/ - 45 €

Strava v skolskejn jedálni /1.finančné pásmo/:

desiata           obed           olovrant        spolu          spolu s réžiou 0.20 €

MŠ - celodenná strava           0,40 €           1,00 €           0,30 €         1,70 €                1,90 €

MŠ - poldenná strava            0,40 €           1,00 €             ------          1,40 €                 1,60 €

ZŠ - 1.stupeň                        --------             1,30 €            ------           1,30 €                1,50 €

• Vianočné trhy 2022

• Dňa 10.12.2022 sa uskutočnili v obci Bohdanovce nad Trnavou vianočné trhy, ktoré svojím programom otvorili deti z ŠKD - I. oddelenie pri ZŠ s MŠ Bohdanovce nad Trnavou. Na svojej tržnici ponúkli a odporučili prítomným nakupujúcim svoj tovar a zároveň im pripomenuli, čo nemôžu zabudnúť kúpiť pred Vianocami. Na záver zaspievali krásnu vianočnú koledu a zaželali všetkým krásne a pokojné vianočné sviatky. Viac fotoalbum Vianočné trhy 2022.

• Prerušenie prevádzky MŠ

•

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Bohdanovciach nad Trnavou oznamuje rodičom detí, ktoré navštevujú MŠ, že prevádzka v materskej škole bude  prerušená od 13.12.2022 do 16.12.2022 / vrátane /z dôvodu vysokej chorobnosti detí – 80,00% z celkového počtu detí a v rámci preventívnych opatrení pre prípad pandémie chrípky v zmysle Čl. 5 Metodického usmernenia MŠ SR č.15/2005 – R na základe odporúčania RÚVZ v Trnave.

Prevádzka v MŠ sa začne 19.12.2022 / pondelok/.

• Prerušenie prevádzky ZŠ

•      Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Bohdanovciach nad Trnavou oznamuje rodičom žiakov ZŠ,  že výchovno- vzdelávací proces v základnej škole sa prerušuje od 13.12.2022 do 16.12.2022 / vrátane /z dôvodu vysokej chorobnosti detí /nárastu respiračných ochorení/ – 54,54% z celkového počtu žiakov a v rámci preventívnych opatrení pre prípad pandémie chrípky v zmysle Čl. 5 Metodického usmernenia MŠ SR č.15/2005 – R na základe odporúčania RÚVZ v Trnave.

Prevádzka v ZŠ sa začne 19.12.2022 / pondelok/.

Ďakujeme za porozumenie.

• Mikuláš v škole i v škôlke

• Celý kraj sťa striebro svieti.

Príď, Mikuláš, prosia deti.

Chytro sadaj na sane,

v školičke ťa čakáme.

Ponáhľaj sa medzi nás.

Každý rok je v našej škole tradíciou na sviatok svätého Mikuláša, že sa štvrtáci podieľajú na vytvorení radostnej mikulášskej atmosféry. Tak tomu bolo aj tento rok. V priestoroch školy sme mohli stretnúť nádherný sprievod čertov, anjelov, ktorí svojím ľúbezným úsmevom sprevádzali Mikuláša. Prinášali radosť, odmeňovali žiakov sladkosťami, za piesne a básne, ktoré krásne zarecitovali.. Veľká radosť zavládla aj v materskej škole a na obecnom úrade, pretože tento rok náš detský Mikuláš zavítal i tam. V detských no aj v mnohých dospeláckych dušiach isto zanechal nezabudnuteľné zážitky. Svojim slovom, veršami a cukríkmi spríjemnil učiteľom ich pracovný deň. Nech vládne v srdciach dobrota a láska. Kto poslúchal mamku, ocka, na každého darček počká, ubezpečovali deti, anjeli i Mikuláš.

Presvedčte sa v albume  Mikuláš v škole i v škôlke.

• Oznámenie o skrátení prevádzky ŠKD pri ZŠ a MŠ - 16.12.2022

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Bohdanovce nad Trnavou so súhlasom zriaďovateľa oznamuje rodičom detí MŠ a žiakov ZŠ, že prevádzka materskej školy a školsého klubu detí pri ZŠ bude

dňa 16.12.2022 skrátená do 15.30 hod.

Žiadame rodičov detí, aby si vyzdvihli svoje deti včas, t. j. najneskôr do 15.30 hod.

Ďakujeme.

• Prerušenie prevádzky MŠ Bohdanovce nad Trnavou

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Bohdanovce nad Trnavou so súhlasom zriaďovateľa školy

oznamuje rodičom detí MŠ, že prevádzka MŠ z prevádzkových dôvodov bude prerušená v čase

od 23.12.2022 /piatok/ do 05.01.2023 /štvrtok/.

Predpokladaný nástup detí do MŠ je 09.01.2023 /pondelok/.