• Bubnovačka

• Bubnovačka - Aby bolo deti lepšie počuť!.

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „nás predsa netýka ...“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje podujatie Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!

Aj naša škola je súčasťou, a preto sme Vám dnes 20.11. 2023 v ŠKD dali o sebe vedieť.

• List Ježiškovi

• List Ježiškovi.

Vianoce už klopú na dvere a preto je najvyšší čas napísať list Ježiškovi. Na každý určite odpíše, len to treba stihnúť čo najskôr, pretože potom už bude tiež zaneprázdenný putovaním po svete a roznášaním darčekov :) Naši žiaci ho už stihli aj na poštu odniesť.

Ak ste to ešte nestihli dávame Vám návod ako nato:

- napíš Ježiškovi list alebo pohľadnicu, môžeš pridať aj kresbičku

- na obálku alebo pohľadnicu napíš adresu „Ježiško 999 99“

- nezabudni uviesť aj svoju adresu

- list alebo pohľadnicu pošli z ktorejkoľvek pošty alebo ju vhoď do poštovej schránky.

- čakaj na odpoveď od Ježiška 🙂

Vianočné želania môžete napísať alebo nakresliť do listu či na pohľadnicu a poslať na adresu Ježiško 999 99

Už sa tešíme, keď nám odpíše!

• Odovzdávanie ponožiek

• Dnes deti odovzdali ponožky do správnych rúk. Tety z trnavskej arcidiecéznej charity prišli od detí prebrať 178 párov ponožiek.

• Vyhodnotenie súťaže iBobor

• Vyhodnotenie súťaže iBobor.

Naša škola sa už tradične zapája do celoslovenskej súťaže iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce vzbudiť v deťoch záujem využívať IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže je usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Súťaže sa zúčastnilo 22 žiakov z ročníkov II.A, III.A a IV.A.

Žiaci súťažili v kategóriách: drobec a bobrík.

Darilo sa im veľmi dobre - naša škola má 5 úspešných riešiteľov.

Medzi najúspešnejších patria žiaci III. ročníka: R.Glasová a D.Chynoranský

Všetkým srdečne blahoželáme!

• Ber batoh a poď - zrúcanina hradu Korlátko

• V sobotu žiaci 3. a 4. ročníka využili krásne počasie prvej novembrovej soboty a vybrali sa na zrúcaninu hradu KORLÁTKO. Nebola to žiadna namáhavá túra, no aj napriek tomu bol výhľad z hradu parádny. Navštívili aj peknú murovanú výhľadňu a spoznali prvú veternú elektráreň, ktorej stožiare sa týčia až do výšky 78m.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Ber batoh a poď - zrúcanina hradu Korlátko.

• Ponožkový október

• Deti z našej školy sa zapojili do výzvy "Ponožkový október". Milí rodičia a deti, chceme sa Vám poďakovať za materiálnu pomoc pre dobročinnú kampaň Ponožkový október. S Vašou pomocou sme vyzbierali 178 párov ponožiek. Tie budú odovzdané do Trnavskej arcidiecéznej CHARITY v Trnave.

Viac v albume Ponožkový október.