• Žltá je nádej - narcis ako symbol boja proti rakovine

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Žltá je nádej - narcis ako symbol boja proti rakovine.

Žltý narcis ako symbol boja proti rakovine sa vo svete po prvýkrát objavil v roku 1987 v Írsku. Aký význam a symbol má tento kvietok sa dozvedeli aj deti v našej škole. Je symbolom úcty a rytierstva. Jeho význam sa tiež spája so znovuzrodením, novými začiatkami a večným životom, ale aj s neopätovanou láskou. Deň, kedy sme sa viac ako inokedy rozprávali o ľuďoch postihnutých rakovinou.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vážení rodičia,

vedúca ŠJ Vám oznamuje, že ak dieťa nie je v škole, treba ho odhlásiť z obeda do 7.00 hod. Ak nebude dieťa odhlásené, tak bude musieť rodič zaplatiť plnú výšku obeda 1,50 eur. Aj napriek dotácii. Na budúci šk. rok ak sa nič nezmení by mala byť dotácia na obedy tiež.

Jana Slodičková, vedúca šk. jedálne

• Výzva rodičom parkujúcim pred ZŠ

• Obec Bohdanovce nad Trnavou vyzýva rodičov, ktorí vozia svoje deti autom do ZŠ, aby rešpektovali dopravné značenie, parkovali na miestach na to určených a nezastavovali svoje autá tam, kde to ohrozuje cestnú premávku a chodcov.

Žiadame vás o zodpovednosť, nie o pohodlnosť!

• Zápis detí do MŠ

• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Termín podávania žiadostí o prijatie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy pre školský rok 2023/2024 bude

od   2. mája 2023   do 4. mája  2023

02.05. 2023 v čase od 10:00 –  12: 30

03.05. 2023 v čase od 12:00 –  15: 00

04.05. 2023 v čase od 10:00 –  12:30

Na  predprimárne  vzdelávanie sa prednostne prijímú deti:

1. pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, teda dieťa, ktoré do 31. augusta 2023 dovŕši päť rokov veku.
              2. deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, všeobecného lekára pre deti a dorast s informovaným súhlasom zákonného zástupcu)
              3. trvalý pobyt dieťaťa v obci Bohdanovce nad Trnavou
              4. dieťa vo veku od  troch do šiestich rokov v postupnosti od najstaršieho po najmladšie dieťa
              5. výnimočne možno do materskej školy prijať dieťa mladšie ako tri roky, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a kapacitné podmienky, na predprimárne vzdelávanie nemožno prijať dieťa mladšie ako 2 roky.

Žiadosť na predprimárne vzdelávanie a potvrdenie všeobecného lekára pre deti a dorast o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu obsahujúcu údaj o povinnom očkovaní dieťaťa, dostanú rodičia pri zápise v materskej škole, príp. na web. stránke školy:  https://skolabohdanovce.edupage.org/a/materska-skola v sekcii materská škola- tlačivá- Zápis do MŠ.

Žiadosť musí byť podpísaná obidvomi zákonnými zástupcami!!!

Zodpovedná: Bc. Natália Rábarová                                           Mgr.  Lucia  Plaštiaková

zástupkyňa  riaditeľky ZŠ s MŠ pre MŠ                                                             riaditeľka  školy

Kontakt: Tel. :033/5529170                                                                      033/5529116

• Výzva rodičom parkujúcim pred ZŠ

Žiadame vás o zodpovednosť, nie o pohodlnosť!

Ďakujeme.

starosta obce