• 2% dane

• Prispejte k skvalitňovaniu výchovno-vzdelávacieho procesu v našej škole i škôlke darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako sú aj naše Rodičovské združenia pri ZŠ a pri MŠ. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• nákup pomôcok k výchovno-vzdelávaciemu procesu v škole i škôlke
              • obnovenie vybavenia školy a škôlky

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, bližšie informácie nájdete v sekcii O škole - 2% dane /hore v lište/, kde nájdete i predvyplnený formulár tlačiva " Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby".

POZOR iný pre ZŠ  a iný pre MŠ.

Za každú finančnú pomoc Vám vopred ďakujeme.

• Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožuška zima mu bude.

• Ukončenie fašiangovej sezóny pred začiatkom pôstneho obdobia je späté s ľudovými zvyklosťami a tradíciami. Žiaci 4.ročníka dnes dali bodku za tohtoročnou fašiangovou sezónou, ktorá skončí budúcotýždňovou Popolcovou stredou. Koniec fašiangov si preto deti pripomenuli symbolickým pochovávaním basy. Touto tradíciou sa ľudia lúčia s najveselším obdobím v roku, ktoré strieda 40 dní predveľkonočného pôstu. Žiaci si vyskúšali túto ceremóniu odetí v tradičných krojoch. So smútiacim sprievodom vyprevadili basu a spolu s ňou pochovali i obdobie zábav a veselostí pri muzike. „Od fašiangov do Veľkej noci, vinšujeme Vám kratšej noci, cez deň slnka teplého a zdravíčka pevného. Lúčime sa s tebou, basa, a o rok k nám prídi zasa,“ hovorili žiaci svorne a nechýbal im pri tomto zážitku ani úsmev na perách.

Viac v albume Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožuška zima mu bude..

• Hollého pamätník - Školské kolo

• V pondelok 13.2.2023 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. Stretli sa tu naši najlepší recitátori a recitátorky v prednese poézie a prózy z 2. - 4. ročníka. Vybrať víťaza, ktorý postúpi do okresného kola, bolo naozaj ťažké, lebo všetci súťažiaci žiaci recitovali s plným nasadením.

Žiaci dosiahli takéto umiestnenie:

POÉZIA:

1. miesto: Rebeka Glasová, 2.A

2. miesto: Petra Čavarová, 2.A

Adam Trník, 4.A

3. miesto: Estel Chmelařová, 3.A

Karolína Siklenková, 4.A

PRÓZA:

3. miesto: Alica Kavická, 3.A

Žiaci boli odmenení vecnými cenami a diplomami, najlepšia recitátorka, ktorá obsadila v školskom kole 1. miesto, postupuje do okresného kola.

Gratulujeme!

Viac v albume Hollého pamätník - Školské kolo